משאבה פריסטלטית: כל מה שרציתם לדעת!

משאבה פריסטלטית: כל מה שרציתם לדעת!

ארגונים רבים המשתייכים לתעשיות הכימיה, שפכים, מזון ותעשיות מסוכנות משתמשים במשאבות פריסטלטיות. אם כן, חשוב לדעת מהי המשאבה הפריסטלטית, מהו אופן הפעולות שלה כאשר היא פועלת, מה יתרונותיה ומתי כדאי לעשות בה שימוש. אם ברצונכם לקרוא ולדעת כל אלו- קראו מאמר זה. 

משאבה פריסטלטית: אודות

משאבה פריסטלטית (peristaltic pump) הינה מכשיר חשמלי לחלוקת נוזלים או העברת נוזלים בצורה אחידה ומבוקרת ללא כל מגע בין המשאבה לנוזל והיא למעשה משמשת כמשאבת דחיקה חיובית.

הפעולה של משאבה פריסטלטית מבוססת על על לחיצת צינור לסירוגין, ע”י רוטור מסתובב ועל ידי כך – יצירת אפקט יניקה מצד אחד ודחיסה מצד שני. לאחר מכן, פעולת הסחיטה של הצינור מתבצעת על ידי גלגל סובב שבהקפו ממוקם הצינור. מספר נקודות הלחיצה על הצינור קובעות את רמת הדיוק של המשאבה. כאשר מרפים את הלחיצה על הצינור- האלסטיות של הצינור גורמת לפתיחה שלו ומייצרת תת-לחץ על ידי הגדלת נפח שמאפשר יניקה של עד כ- 0.9 בר.

משאבות פריסטלטיות נועדו למינון והעברה של חומרים נוזליים שונים, מכימיקלים, דרך בוצות ועד מרכיבי ומוצרי מזון. אם אזכורים אלה נשמעים לכם מוכרים אז ייתכן ואתם מכירים משאבות אלה בשמן השני- משאבות צינור.


  רוצה להתייעץ עמנו? השאר פרטים ונחזור אליך


  מי נדרש לשימוש במשאבה פריסלטית? הארגונים שלרוב עושים שימוש במשאבה זו נמנים בתחומי תעשיית הכימיה, תעשייה השפכים ותעשיות מסוכנות בגלל אופן הפעולה שלהן.

  משאבה פריסטלטית: היתרונות

  אם כן, לאחר שהסברנו מהי המשאבה הפריסטלטית, חשוב להבין כי יתרונה הגדול של משאבה זו בא לידי ביטוי בכך שאין בה צורך באטם ציר. יתר על כן, בגלל שיש מעבר מלא של הצינור במשאבה ניתן להעביר מוצקים גדולים יחסית וזאת כמעט ללא פגיעה באותם מוצקים. למעשה, ייחודה של המשאבה הזו הוא שאין מגע בין הנוזל לבין המשאבה, הנוזל עובר בצינור והמגע הוא עם הצינור בלבד. משאבה זו מדמה תהליך ביולוגי טבעי, הנקרא פריסטלסיס (peristalsis), אשר מתרחש בגוף האדם כמו פעולת צינור המעי בגוף האדם. בכך, יעילותה של המשאבה מובטחת.

  ניתן לחלק את יתרונותיה של משאבה הפריסטלטית למספר יתרונות משמעותיים:

  • מבנה מערכת השאיבה שלהן אטום לחלוטין. כלומר, רק הצינור הוא זה שנלחץ.
  • מנגנון המשאבה נבנה ללא ללא שסתומים.
  • כושר היניקה של המשאבות הפריסטלטיות גבוה גם כאשר המשאבה “יבשה”.
  • התמודדות קלה עם נוזלים בעלי צמיגות גבוהה ועם נוזלים המכילים מוצקים.

  מה חשוב לדעת ברכישת משאבה פריסטלטית והיכן מומלץ לעשות זאת?

  חשוב לציין כי כאשר מפעילים את המשאבה, מופעל עומס מכני גבוה על הצינור ועל הרוטור. לכן, כאשר הנכם בוחרים משאבה פריסטלטית, עליכם להגדיר את תהליך העבודה הייעודי שלה. אנו ממליצים להגדיר את תהליך העבודה הייעודי למשאבה מכיוון שיש להתאים אליו את משאבה והצינור המתאימים ועל מנת לוודא שיש התאמה לעבודה רציפה של אותה המשאבה הפריסטלטית.

  רוצים לדעת עוד על משאבה פריסטלטית? אתם נדרשים לרכוש מכשיר מסוג זה? זה הזמן לפנות אלינו לחברת “אל-חמה”.

  אנו בחברת “אל חמה” מספקים משאבות פריסטלטיות מתוצרת MASTERFLEX. חשוב להבין כי ציוד זה הינו חשוב ביותר ויש להקפיד על כל הפרטים הרלוונטיים לציוד הספציפי לו זקוק הלקוח. בחירה של ציוד מתאים והקפדה נכונה על הפרטים תבטיח תוצאות בטוחות ואמינות- ואת כל אלו תמצאו אצלנו בחברת אל חמה.

  אם ברצונכם לרכוש משאבה פריסטלטית, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 1800-78-78-78 או בטופס המצורף:
    

    

    

   Call Now Button