פוטומטר: מהו תפקידו ומדוע הוא נדרש?

רבים מלקוחותינו רוכשים ציוד למעבדה. לקוחותינו מגיעים ממגוון רחב של תחומים, החל מתעשיות, מכוני מחקר וחברות תרופות ועד מוסדות אקדמיים, בתי ספר, מפעלי מזון ועוד. כל אלו זקוקים למכשור וציוד למעבדות ברמה הגבוהה ביותר. אחד מהמכשירים החשוב ביותר במעבדות הינו פוטומטר. על מנת לדעת אודותיו – קראו את המאמר הבא. 

פוטומטר: אודות

פוטומטר הינו מכשיר המודד עוצמת הארה בנקודה נתונה או את התכונות האופטיות של חומרים שונים. פוטומטרים עשויים למדוד עוצמת תאורה, שטף קרינה ליחידת שטח, בליעה, פיזור והחזרת אור, ועוד.

כיצד הפוטומטר עובד? 

הפוטומטר נעזר בפוטורזיסטורים, פוטודיודות ומכפילורים כדי לחוש את עוצמת האור. על מנת שיוכל לנתח את הרכב האור, האור המגיע לפוטומטר מועבר קודם דרך מסנן אופטי או מונוכרומטור, המאפשרים לבודד תחום תדירויות צר של האור ולמדוד את עוצמתו. בדרך זו פוטומטרים יכולים לשמש כדי לפענח את ההרכב הספקטרלי של האור הפוגע.

בנוסף, פוטומטרים משמשים כדי לקבוע את זמן החשיפה האופטימלי בעת צילום. במצלמות חדשניות, הפוטומטר הוא בדרך כלל רכיב מובנה בהן. עקב כך שהתאורה בחלקים שונים של התמונה משתנה, פוטומטרים מתקדמים מודדים את עוצמת האור בחלקים שונים של התמונה הפוטנציאלית ונעזרים באלגוריתם כדי לקבוע את החשיפה הטובה ביותר לתמונה הסופית, תוך התאמת האלגוריתם לסוג התמונה הרצוי.


  רוצה להתייעץ עמנו? השאר פרטים ונחזור אליך


  קיימים סוגים שונים של פוטומטרים, אותם ניתן למצוא בחנות המוצרים שלנו הנה רק טעימה מהמדים שניתן למצוא אצלנו :

  קיימים סוגים רבים ותוכלו למצוא אותם בלחיצה כאן.

  רכישת פוטומטר למעבדה מאל-חמה מכשירים:

  אם ברצונכם לרכוש פוטומטר, כדאי לעשות זאת מול גורם המתמחה בציוד למעבדות כמו אל-חמה מכשירים. בנוסף לזאת, חשוב לרכוש את הפוטומטר מספק מקצועי המעניק אחריות ותמיכה מקצועית במוצר. בנוסף לכך, חשוב שהתמיכה המקצועית של הספק תהיה זמינה כשתרצו וגם מקצועית מספיק מכיוון שמדובר בפרטי ציוד מורכבים, יקרים ומרכזיים בעבודה של המעבדה.

  . בחרו את הפוטומטר המתאים ביותר עבורכם על מנת לחסוך זמן וכסף. לפיכך, יש ליצור קשר מקדים עם איש מכירות מיומן אשר יתאים את המכשיר לצרכי הלקוח.


  רוצים לדעת עוד על מד מוליכות ? אתם נדרשים לרכוש מכשיר מסוג זה? זה הזמן לפנות אלינו לחברת “אל-חמה”.

  אנו בחברת “אל חמה” מספקים פוטומטר מהטובים בעולם. חשוב להבין כי ציוד זה הינו חשוב ביותר ויש להקפיד על כל הפרטים הרלוונטיים לציוד הספציפי לו זקוק הלקוח. בחירה של ציוד מתאים והקפדה נכונה על הפרטים תבטיח תוצאות בטוחות ואמינות- ואת כל אלו תמצאו אצלנו בחברת אל חמה.

  הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 1800-78-78-78 או בטופס המצורף:
    

    

   Call Now Button