מד עכירות ומה שימושו ?

 

מדידת עכירות הינה בדיקה המבוצעת לצורך ניטור מידת הצלילות בנוזל נבחר. הגורמים העיקריים המובילים לעכירות יכולים להיות מגוון של מוצקים וחומרים אורגניים שונים ומיקרואורגניזמים שאינם מאובחנים על ידי העין האנושית.

 

מד עכירות: אודות

מד עכירות מודד את העכירות של נוזל הנגרם על ידי מוצקים מהדגימה. עכירות היא מדד הבהירות היחסית של נוזל. זהו מאפיין אופטי של מים והוא נקבע על ידי מדידה של כמות האור המפוזרת על ידי חומר במים כאשר אור נבלעת דרך דגימת המים.
כל חלקיק שאור פוגע בו , בולע חלק מהאור , גם מפזר חלק מהאור, ומעביר חלק אחר.
ככל שעוצמת האור המפוזר גבוהה יותר, עכירות גבוהה יותר.
החומר הגורם לעכירות מים כולל: אבקה, סחף, חומר אורגני ואורגני זעיר מאוד, אצות, תרכובות אורגניות צבעוניות מומסות ופלנקטון ואורגניזמים מיקרוסקופיים אחרים.


  רוצה להתייעץ עמנו? השאר פרטים ונחזור אליך


  כיצד מד המוליכות עובד?

  ניתן למדוד את העכירות ישירות באמצעות מד/חיישן עכירות.
  ליחידות עכירות אין ערך מובנה. מדובר במדידה איכותית ולא כמותית.

  יתר על כן, מים צלולים אינם תמיד בריאים, וכמו כן. מים עכורים אינם בהכרח מעידים על בעיה.
  לעתים קרובות יותר שינוי בעכירות מהווה סמן התפתחות פריחת אצות באגם, או עלייה מתמדת במשקעים בנהר עקב יובל מזוהם.

  כמדידה איכותית והקשרית, מגוון יחידות העכירות בשימוש עלול לבלבל. כל שיטת מדידה משתמשת ביחידה אחרת. עכירות אינה מדד ישיר לריכוז החלקיקים בנוזל.

  רכישת מד עכירות למעבדה מאל-חמה מכשירים:

  אם ברצונכם לרכוש מדי עכירות, כדאי לעשות זאת מול גורם המתמחה בציוד למעבדות כמו אל-חמה מכשירים. בנוסף לזאת, חשוב לרכוש את מד המוליכות מספק מקצועי המעניק אחריות ותמיכה מקצועית במוצר. בנוסף לכך, חשוב שהתמיכה המקצועית של הספק תהיה זמינה כשתרצו וגם מקצועית מספיק מכיוון שמדובר בפרטי ציוד מורכבים, יקרים ומרכזיים בעבודה של המעבדה.

  מד מוליכות הינו מכשיר חיוני מאוד בתפעול שוטף של ניסויים ומחקרים. בחרו את המתאים ביותר עבורכם על מנת לחסוך זמן וכסף. לפיכך, יש ליצור קשר מקדים עם איש מכירות מיומן אשר יתאים את המכשיר לצרכי הלקוח.


  רוצים לדעת עוד על מדי עכירות? אתם נדרשים לרכוש מכשיר מסוג זה? זה הזמן לפנות אלינו לחברת “אל-חמה”.

  אנו בחברת “אל חמה” מספקים מד מוליכות מהטובים בעולם. חשוב להבין כי ציוד זה הינו חשוב ביותר ויש להקפיד על כל הפרטים הרלוונטיים לציוד הספציפי לו זקוק הלקוח. בחירה של ציוד מתאים והקפדה נכונה על הפרטים תבטיח תוצאות בטוחות ואמינות- ואת כל אלו תמצאו אצלנו בחברת אל חמה.

  הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 1800-78-78-78 או בטופס המצורף:
   Call Now Button