מאזניים אלקטרוניים: מיהם? יש הבדלים ומה הכי עדיף?

מאזניים אלקטרוניים

השוק מציע כיום סוגים שונים של מאזניים וגם משטחים לשקילה, המספקים מענה הן לצרכים שונים בתעשייה והן לצרכים פרטיים. המאזניים והמשטחים נבדלים זה מזה בכושר השקילה, בגודלם וצורתם, בפונקציות מתקדמות הקיימות בהם, בדיוק שלהם ובפרמטרים נוספים. לכן, על מנת לבצע רכישה מושכלת של משטח שקילה חשוב להכיר את המוצרים השונים, ואת השימושים הנפוצים בהם. בהקשר לכך, כאשר אנו דנים במשקלים אלקטרוניים חשוב להכיר את ההבדל בין מאזניים אנליטיים לחצי אנליטיים. מה ההבדלים ביניהם? מי נחוץ להם ומה מביניהם עדיף? על כל זאת נרחיב במאמר הבא. 

מאזניים אלקטרוניים: מי אתם?

המאזניים האלקטרוניים בעלי יכולת דיוק ברמה גבוהה במיוחד והם נחשבים לבין המומלצים בשוק. שכן, שלא כמו המאזניים המכניים, המאזניים מהדור הישן, מאזניים אנליטיים ניחנים בכמה תכונות שלא ניתן למצוא במאזניים אחרים: דיוק, כאמור, ברמה גבוהה, תצוגה דיגיטלית קריאה נוחה ופשוטה, תאורת רקע פעמים רבות ורמת אמינות גבוהה. לצד ההבדל בין משקלים אלקטרוניים למשקלים מכניים, ישנו גם הבדל בין סוגי משקלים אלקטרוניים. המשקלים האלקטרונים כוללים מספר סוגי משקלים, כאשר ההבדל המשמעותי בתוך קבוצה זו נעוץ ב”אנליטיות” של המשקלים. משקלים אנליטיים נחשבים למדויקים יותר, וגם כאשר אנו דנים במשקלים אנליטיים חשוב לעשות את ההבחנה בין מאזניים אנליטיים לאלה החצי אנליטיים.

ההבדל בין מאזניים אנליטיים וחצי אנליטיים

מאזנים אנליטיים וחצי אנליטיים הם מאזניים אלקטרוניים שנחשבים לחדשניים, והם מחליפים בהדרגה את המאזניים המכניים. מאזנים אנליטיים וחצי אנליטיים מכונים גם ‘משקל אנליטי’ ונחשבים למשקלים מהדור החדש. הם נבדלים מהמאזניים המכניים, שהם משקלים מהדור הישן, וזאת בזכות מספר תכונות: תצוגה דיגיטלית על מסך, אפשרות לתאורת רקע ובעיקר, דיוק מדידה גבוה יותר. במשקלים הישנים המכניים ישנו חיכוך שנמנע במשקלים אלקטרוניים (מאזנים אנליטיים וחצי אנליטיים) מה שגורם לרמת דיוק גבוהה בשקילה ומגדיל משמעותית את רמת האמינות. בנוסף, חשוב לעשות את ההבחנה בין המאזניים האנליטיים ואלו אשר חצי אנליטיים ולומר כי שני סוגי המאזניים הם אלקטרוניים ושניהם בעלי רמת דיוק מאד גבוהה, אולם מאזניים חצי אנליטיים הם מאזניים בעלי רמת דיוק נמוכה יותר, ואילו מאזניים אנליטיים הם מאזניים בעלי רמת דיוק גבוהה יותר.

למה עדיף מאזניים אנליטיים?

כאשר מחפשים משקלים לתעשייה ומעוניינים בדיוק מרבי, מאזניים אנליטיים הם, ללא ספק, הפתרון המתאים. משטחי שקילה אלה נפוצים בתעשיות השונות וגם במעבדות, היכן שרמת הדיוק חשובה. אלה יכולים להיות מאזניים אנליטיים או חצי אנליטיים כאשר ההבדל ביניהם הוא הדיוק: בעוד שרמת הדיוק של מאזניים חצי אנליטיים היא 0.1 גרם, רמת הדיוק של המאזניים האנליטיים היא 0.01 גרם, משמע – כמעט אבסולוטית. הדבר הכרחי וחשוב כאשר שוקלים אלמנטים שונים במשקל נמוך במיוחד, כשלכל גרם ומיקרוגרם שנשקל ישנה משמעות רבה.


    רוצה להתייעץ עמנו? השאר פרטים ונחזור אליך


    היתרון הבולט במשקלים אלה, מלבד הדיוק הגבוה שהם מציעים, הוא קלות ונוחות השימוש. לכל משקל כזה ישנו משטח שעליו ניתן להניח כלי עם החומר, שאותו מעוניינים לשקול, כאשר התצוגה הדיגיטלית של המשקל היא זו המציגה את התוצאה המתקבלת. התצוגה ברורה מאד והיא מתבססת על האופציות השונות הקיימות במשקל. ניתן באמצעות המשקל האנליטי לשקול ביחידות שונות, לשקול באחוזים אם רוצים ולבצע כיול באמצעות משקולת פנימית. אפשר להדפיס סטטיסטיקות בהתאם לתוצאות השונות שהתקבלו ואפילו לספור פריטים באמצעות המשקל. משקלים כאלה משרתים צרכים שונים ויכולים לספק מענה מושלם למחפשים איכות ברמה גבוהה.

    רוצים לדעת עוד על סוגי המאזניים בתעשייה ובמגזר הפרטי? אתם נדרשים לרכוש מאזניים? זה הזמן לפנות אלינו לחברת “אל-חמה”.

    אנו בחברת “אל חמה” מספקים מגוון רחב של מאזניים אנליטיות ומאזניים דיגיטליות. המאזניים משמשים מעבדות ומותאמים לשימוש בתעשיות הכימיה, פרמצבטיקה, מזון ומעבדות מחקר.

    Call Now Button