כיולים למכשירים: מדוע חשוב לבצע זאת?

מכשירי מדידה ומכשירים נוספים חשובים מאוד לתפקוד יום-יומי של ארגונים רבים ושל מעבדות רבות בענפי התעשייה המגוונים, אך הם מהימנים ויעילים כל עוד ביצעו להם כיול. במאמר זה נלמד מהו כיול מכשיר, מה תפקידו, מדוע זה חשוב כל כך ומי צריך לבצע את הכיולים למכשירים. קראו מאמר זה ותדעו על זאת מידע רב. 

כיולים למכשירים: אודות

כיום יש אינספור מכשירי מדידה עבור אינספור אספקטים שונים בחיינו. מכשירי מדידה מאפשרים למדוד ולמסור נתונים לגבי גדלים פיזיקליים, לגבי אורכים, טמפרטורות, מהירות וכדומה. על מנת לאפשר למכשיר המדידה למסור מידע אמין, יש פעם בתקופה, (לפי הוראות היצרן), לבצע כיול. כיול מוגדר כבדיקה בה מודדים את תפקודו של מכשיר מסוים, על מנת לגלות אם קיימות סטיות בין הערכים הנמדדים לנכונים. הערכה זאת נעשית על-ידי כלי המדידה שנבחן לבין ציוד שמתפקד כראוי, כך שאליו ניתן להתייחס.

כיול הוגדר כמדידה וזאת במטרה לדעת מהי הסטייה בין הערך הנמדד לערך נכון. כלומר, יש לשמור על התאמה בין הערך שמשקף את המציאות לבין הערך שמתקבל לאור המדידה. על מנת לשמור על התאמה זו יש לבצע כיול תקופתי. גם בעידן המודרני בו המחשב יודע לעשות הכול, אין כמו בדיקה ידנית על מנת לבדוק את טיב המכשיר. על כן, אין מנוס לבדיקות אישיות, ורק כך ניתן להמשיך ולהתקדם לעבר, וזאת במקביל עם הטכנולוגיה.

כל כמה זמן יש לבצע כיול למכשירים?

ישנם מקרים שבהם כיול נקבע על-פי החוק, כך שיש רק לסמן ביומן את התאריך המדובר ולפעול על פיו. זאת אומרת שיש לכייל באותו פרק זמן את כמשיר וזאת במטרה לשמור על יעילות המכשיר. בנוסף לכך, ישנם מקרים בהם הכיול מגיע כהמלצה של הוראות היצרן, ולעומת זאת יש מקרים בהם יש פשוט לגלות ערנות עצמאית. באופן כללי, חשוב להבין כי ככול שמכשיר המדידה מודד נתון יותר רגיש ויותר משמעותי, כך יש יותר לשים לב לנתונים, כך שלא יקרה מצב שעקב אי כיול העסק יעמוד בסכנה וזאת בגלל חוסר הביטחון שהלקוחות יפגינו במכשירים.


  רוצה להתייעץ עמנו? השאר פרטים ונחזור אליך


  יתר על כן, כאשר מבוצע כיול למכשיר בזמן הנכון נמנע גם פגיעה בשלום המוצר המדובר ואף בבעליו, וזאת בגלל שיש מכשירי מדידה שאחראיים על מצבים מאוד רגישים כגון בריאות, ולכן במקרים כאלו אין לקחת סיכונים , אלא יש להיצמד להוראות היצרן, אחרת מדובר במחדל שעשוי להיות מוגדר כלא פחות מרשלנות.

  היכן יש לבצע כיול למכשירים?

  כיול למכשירים במוצע בדרך כלל במעבדת כיול מוסמכת בידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות וכן בידי האחראיים לעניין בכל מקום שבו נדרש כיול. בנוסף לאלה, גם אנו בחברת "אל חמה" מבצעים כיולים תקופתיים למכשירים רבים, כגון: מד pH, מד מוליכות, מד חמצן, מד עכירות, מד כלור, מכשירים משולבים, ספקטרופוטומטר ועוד.

  מעבדת חברת אל חמה עומדת בתקן  ISO 9001:2015תקן זה מבטיח לחברות ביטחון בתוצאות הכיול.


  רוצים לדעת עוד על כיול למכשירים?  זה הזמן לפנות אלינו לחברת "אל-חמה".

  אנו בחברת "אל חמה" מספקים שירותי כיול תקופתיים. חשוב להבין כי מכשירים רבים זקוקים לכיול כל תקופה וזאת על מנת שיהיו אמינים ומדויקים. אנו מציעים עבורכם את שירותנו המקצועי. 

  כנסו כעת על העמוד הייעודי באתר שלנו הכולל מידע אודות שירותי כיול – כאן.

  אם ברצונכם לרכוש את שירותי הכיול שלנו, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 1800-78-78-78 או בטופס המצורף:
    

    

    

   Call Now Button